Staroveký astronauti

Autor: Marek Ďuriš | 28.4.2014 o 16:47 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  53x

"... Ako alternatívu k týmto mechanizmom devätnásteho storočia sme sa zaoberali teóriou Riadenej panspermie. Teória, ktorá tvrdí, že prvé organizmy boli zámerne prenesené na Zem inteligentnými bytosťami z inej planéty. Prišli sme k záveru, že je možné, že sa život dostal na Zem týmto spôsobom..." - laureát Nobelovej ceny, Sir Francis Crick a biochemik Leslie Orgel

 

V roku 1970 počas toho ako Erich van Däniken prezentoval svoju prelomovú teóriu Starovekých astronautov v knihe "Chariots of the Gods" sa iné doposiaľ neznáme teórie dostali k svetovým, renovovaných vedcom.

 

Vyššie uvedený vedci najprv navrhli novú teóriu v dokumente ktorý predložili v roku 1973.

Dokument niesol meno Riadená panspermia. Túto myšlienku po prvý krát vyslovil staroveký grécky filozof Anaxagoras. Anaxagoras ako prvý predstavil myšlienku, že život na Zem prišiel z vesmíru. Nazval túto svoju teóriu Panspermia čo v preklade jednoducho znamená "semená všade". Anaxagoras mal za to , že semená života existujú všade v celom vesmíre a jednoducho pristávajú na planétach teraz aj potom. Crick a Orgel urobili v tomto smere veľký posun vpred tým, že to Anaxagorovej teórie zahrnuli aj možnosť existencie vyspelejšej rasy, ktorá zahájila "opeľovanie Zeme".

 

Sir Francis Crick nebol vedec ktorého by spoločnosť brala na ľahkú váhu. V skutočnosti bol uznávaným mikrobiológom a dostal Nobelovu cenu ako spoluobjaviteľ molekuly DNA v roku 1950. Jeho zásluhy boli nesmierne. To isté platilo aj o biochemika Leslie Orgela, ktorý má zásluhy za objavenie molekuly RNA.

 

Crick a Orgel vo svojej práci o panspermii argumentovali najmä tým, že prvé organizmy, ktoré sa objavili na Zemi boli príliš komplexné na to aby ich pôvod bol pozemský za taký krátky čas. (tento argument neskôr podporili aj teoretici tzv. "Inteligentného dizajnu")

Vedci v devätnástom storočí sa zhodli, že Darwinizmus sa nemôže používať ako vysvetlenie na to ako začal život na Zemi. Tvrdili, že bolo málo času na náhodne riadený proces ako evolúcia k vzniku života. Crick a Orgel argumentovali "je trochu prekvapivé, že organizmy s pár odlišnými kódmi nedokážu koexistovať.  Podľa Cricka a Orgela univerzálnosť kódu vyplýva z teórie o pôvode druhov. Život na Zemi prezentuje klon odvodený od jedného mimozemského organizmu."

Crick a Orgel taktiež predpovedali, že pokiaľ je ich teória správna tak vo vesmíre existuje mnoho planét podobných tej našej. Túto predpoveď vyslovili dlho predtým ako Keplerov teleskop začal podávať správy o solárnych systémoch podobných tomu nášmu a o možnosti existencie rovnako životaschopnej ako je Zem.

Vedci napísali "... v galaxii s mnohými hviezdami podobnými nášmu Slnku musia existovať planéty s podobnou teplotou a tekutou vodou pre vznik života na uhlíkovej báze."

 

Crick a Orvel v o svojej práci napísali "... ak sme my schopný "infikovať" planéty bez života mimo náš solárny systém bolo by naivné myslieť si, že iná technologicky vyspelejšia spoločnosť nemohla infikovať našu planétu pred tým ako bola bez života... "

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?